Územní dimenze > Novinky > Online přenos: Co nás čeká v politice soudržnosti EU po roce 2020?

Online přenos: Co nás čeká v politice soudržnosti EU po roce 2020?

Online přenos: Co nás čeká v politice soudržnosti EU po roce 2020?

7.2.2019

V pořadí 6. kulatý stůl k budoucnosti politiky soudržnosti po roce 2020 se tentokrát zaměří na představení priorit a cílů ČR pro nadcházející programové období EU společně s návrhem nové struktury operačních programů. Celá událost bude přenášena živě na webových portálech ČTK a Ministerstva pro místní rozvoj - www.dotaceEU.cz.

„4. února 2019 projednala vláda dokument „Národní koncepce realizace politiky soudržnosti v ČR po roce 2020“, což je klíčový dokument, který obsahuje jak cíle a priority financování, tak strukturu operačních orgánů a řídicích orgánů. 6. kulatý stůl na tento významný mezník přímo navazuje a formálně tak spouští přípravu Dohody o partnerství a operačních programů pro nadcházející období 2021-2027, pro které i tak bude mít Česká republika cca 20 miliard EUR v běžných cenách. Jsem ráda, že pozvání k diskuzi přijali jak naši experti, tak zástupkyně ze Slovenska, a už se velmi těším na zajímavou debatu o prioritách financování a programech, které to budou umožňovat,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Pozvání ke kulatému stolu přijali zástupci různých institucí. Debatovat bude například Zdeněk Čech ze Zastoupení Evropské komise v ČR, Denisa Žiláková, generální ředitelka sekce Centrálního koordinačního orgánu z Úřadu místopředsedy vlády SR, Petr Očko, náměstek ministra pro sekci digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu, Michal Částek, ředitel odboru pro záležitosti EU z Ministerstva financí ČR, či Romana Smetánková ze společnosti Ernst and Young. Ministerstvo pro místní rozvoj bude během diskuze zastupovat David Koppitz, náměstek pro řízení sekce regionálního rozvoje a David Škorňa, ředitel odboru Dohody o partnerství, evaluací a strategií.
 
Diskuze 6. kulatého stolu bude od 9.30 hod. přenášena živě na internetových stránkách www.ceskenoviny.cz a www.dotaceEU.cz, kde následně bude k dispozici i záznam a prezentace z akce.
 

©2019 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena