SC > Vyhlášení vítězů a předání cen soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019

Vyhlášení vítězů a předání cen soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019

Vyhlášení vítězů a předání cen soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019

18.12.2019

ČESKÁ CHYTRÁ MĚSTA NABÍRAJÍ DECH A ZAČÍNAJÍ KONKUROVAT EVROPĚ. DRONY, AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ, ROBOTI, KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST, DATA A DIGITALIZACE SPOLU S TECHNOLOGIEMI ZADRŽENÍ VODY V PŮDĚ UKAZUJÍ SMĚR NOVÝM TECHNOLOGIÍM.

III. ročník mezinárodní soutěže „Chytrá města pro budoucnost 2019“ ocenil rekordních 17 národních projektů. Současně bodovaly projekty inteligentních měst z Polska a Slovenska.
 
Soutěž „Chytrá města pro budoucnost 2019“ pořádaná Smart City Innovations Institut, z.ú. pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, Svazu měst a obcí České republiky a Asociace krajů České republiky je zaměřená na inovace tzv. Chytrých obcí, měst a krajů.  V letošním roce proběhl její již třetí ročník.
Soutěž probíhá za významné podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR, které je gestorem zavádění konceptu Smart Cities do českých měst. Městům poskytuje metodickou podporu, přehled v oblasti financování, prostor pro sdílení dobré praxe v rámci českých i zahraničních zkušeností, pořádá odborné semináře a podporuje osvětu a odbornou iniciativu ze strany dalších aktérů.
Z více než padesáti nominovaných řešení bylo 13. prosince 2019 porotou oceněno 17 obcí, měst, krajů a dodavatelů. Letošní portfolio inteligentních služeb a projektů samospráv potvrdilo rostoucí chuť po spolupráci s aplikovaným výzkumem. Současně je vidět také rostoucí zájem o standardizaci kvality a výsledného efektu v podobě prokázané úspory.

Více informací na www.soutezchytramesta.cz

©2022 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena