Vládní program RE:START představen v polské Vratislavi během workshopu TRANS3Net

12. 10. 2017 | ČR

V polské Vratislavi se dne 10.10.2017 v rámci realizace projektu TRANS3Net uskutečnil workshop věnovaný problematice strategie činnosti česko-německo-polské sítě pro podporu rozvoje transferu inovací v tomto trinárodním regionu.

Celý článek

Cílem workshopu byla především diskuse podnětů pro konečné nastavení obsahu strategie, které byly získány z úrovně významných stakeholderů z České republiky, Německa a Polska.

Za Hospodářskou a sociální radu Ústeckého kraje jako jednoho z partnerů projektu prezentoval nejvýznamnější výstupy z jednání s českými stakeholdery (patřilo mezi ně např. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo pro místní rozvoj, Krajský úřad Ústeckého kraje atd.) Karel Tichý. Uvedl, že vznikající strategii je především potřeba více provázat s již existujícími iniciativami a platformami, které se zaměřují na podporu transferu inovací, zároveň zdůraznil význam definování jasných indikátorů, které pomohou do budoucna vyhodnocovat efektivitu činnosti nově vznikající sítě. Zároveň přítomné hosty, mezi kterými byli zastoupeni představitelé akademické i byznys sféry z České republiky, Německa i Polska, upozornil na potenciál, který se v souvislosti s potřebou intenzivnějšího rozvoje spolupráce v oblasti transferu inovací na úrovni Ústeckého kraje nabízí díky specifickým opatřením, která budou rozvíjena v rámci vládního programu RE:START.

Další novinky a informace spojené se strategií a projektem TRANS3Net je možné sledovat prostřednictvím webových stránek projektu nebo facebookového profilu.

Nejbližší akcí konanou v rámci projektu bude tzv. TRANS3Net.visit, v jejímž rámci budou mít 9. listopadu 2017 zájemci z řad odborné veřejnosti z České republiky, Německa i Polska šanci navštívit vědecko-výzkumnou infrastrukturu UniCRE v Záluží u Litvínova.

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Výzva z Modernizačního fondu - Fotovoltaické elektrárny

27. 02. 2024 | ČR

Od 1. března 2024 se přijímají žádosti do Výzvy RES+ č.1/2024 - Fotovoltaické elektrárny 10 kW - 5 MW s vlastní spotřebou a přednostně budou podpořeny projekty realizované v "uhelných krajích".

Přínosy TSI projektu na implementaci Spravedlivé transformace

22. 02. 2024 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), oddělení RE:START na podzim roku 2021 úspěšně podalo žádost na projekt technické asistence, financovaný Evropskou unií v rámci unijního nástroje Technical Support Instrument (TSI).

Nově vyhlášené výzvy k technické pomoci z JTP

06. 02. 2024 | ČR

Informujeme o vyhlášených výzvách k technické pomoci, která bude probíhat pod Platformou spravedlivé transformace.

Pozvánka na semináře v „uhelných regionech“ k představení příručky dobré praxe spravedlivá transformace

15. 01. 2024 | ČR

Hlavním cílem těchto seminářů je představit příručku příkladů dobré praxe zaměřenou na vybrané oblasti důležité pro proces spravedlivé transformace, které mohou sloužit jako inspirace pro další rozvoj, a také přípravu projektů.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.