Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2018 > Ministryně Klára Dostálová odstartovala ...

Ministryně Klára Dostálová odstartovala ČEZ Jizerskou 50

18.02.2018: V neděli 18. února 2018 na lyžařském stadionu Bedřichov v Jizerských horách ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová odstartovala závod elitních vln žen, který se koná v rámci 51. ročníku ČEZ Jizerská 50. Následně také dekorovala vítěze při květinovém ceremoniálu.

„ČEZ Jizerská 50 patří mezi nejstarší a největší sportovní události v naší republice. Bylo mi proto ctí, že jsem se zahájení závodu mohla účastnit. A protože se do něj každoročně hlásí závodníci z mnoha zemí, má i mezinárodní přesah a zviditelňuje tak Českou republiku v zahraničí. Také z tohoto důvodu jsem se nad ním rozhodla převzít záštitu,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Slavný závod jako již tradičně startoval z lyžařského stadionu v Bedřichově v Jizerských horách. Kromě hlavního závodu na 50 kilometrů nabídl i kratší tratě na 10, 25 i 30 km, klasicky i volnou technikou. Klání se každoročně koná jako Memoriál Expedice Peru 1970 a připomíná si události patnácti tragicky zesnulých horolezců.


Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz