Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2018 > Pozvánka na konzultační den k pohřebnictví

Pozvánka na konzultační den k pohřebnictví

10.04.2018: V rámci nabízené nápomoci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj konzultační den k novele zákona o pohřebnictví, který se uskuteční ve čtvrtek dne 26. dubna 2018 od 9:00 v Akademii veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj (AVI), vstup: Pařížská 4. Dopravní spojení: nejlépe tramvají č. 2, 17 a 18, zastávka Staroměstská, případně metro trasa A (stanice Staroměstská) nebo trasa B (stanice Můstek). Využít lze i autobusové linky č. 194, zastávka Staroměstské náměstí.

Pro veřejnost je do AVI zřízen také bezbariérový přístup Pařížskou ulicí č. 6    . Potřebujete-li takovýto přístup využít, je nutné předem upozornit kontaktní osobu konzultačních dnů, paní Hanu Augustinovou, e-mail: Hana.Augustinova@mmr.cz,  tel.: 224 86 4079.

Konzultační dny jsou určeny všem zájemcům o informace týkající se oblasti pohřebnictví; účast je dobrovolná a bezplatná, není také třeba se předem registrovat či objednávat. Účast doporučujeme zejména zástupcům obcí, krajů, zdravotnických a sociálních zařízení, krajských hygienických stanic, a také například provozovatelům pohřebních služeb - těch všech se novela zákona o pohřebnictví, která vstoupila v platnost 1. září 2017, výrazně dotkla a přinesla jim také některé nové povinnosti.

Přijít můžete kdykoli mezi 9:00 - 14:00, nebo můžete setrvat po celou dobu a vyslechnout si prezentaci na vybraná témata, související jak s výkladem novely zákona o pohřebnictví, tak s její aplikací v praxi: můžeme se s Vámi už podělit o první zkušenosti z kontrol, které začaly probíhat.
 
Své podněty ke konzultaci můžete předem zaslat na pohrebnictvi@mmr.cz.


Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz