Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > V prvním čtvrtletí přijelo do hromadných ...

V prvním čtvrtletí přijelo do hromadných ubytovacích zařízení ČR o 11,1 % turistů více

18.05.2017: Delší zimní sezóna zaznamenala nárůst v návštěvnosti České republiky. Během prvních tří měsíců se podle nejnovějších údajů Českého statistického úřadu zvýšil počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních o 9,3 %. Počet nocí strávených domácími návštěvníky meziročně vzrostl o 11,3 %, zahraničními turisty o 7,3 %.
„Ministerstvo pro místní rozvoj, pod které cestovní ruch spadá, intenzivně pracuje na rozvoji turismu v regionech. Těší mě proto, že se na výsledcích naše snažení projevilo. Ve všech krajích naší republiky se totiž zvýšila návštěvnost ubytovacích zařízení z pohledu počtu přenocování. Největší nárůst byl zaznamenán v Kraji Vysočina a v Libereckém kraji,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních dosáhl v prvním čtvrtletí letošního roku téměř 10 milionu nocí. Domácí klientela strávila v ubytovacích zařízeních o 11,3 % více nocí a zahraniční hosté zvýšili počet svých přenocování o 7,3 %. Nejvíce přenocování (6,8 milionu) bylo uskutečněno v hotelech (bez penzionů), o 8,3 % více než loni. Největší nárůst přenocování vykázaly penziony, kde se počet nocí meziročně zvýšil bezmála o třetinu (o 29,3 %).

Nejvíce zahraničních hostů přicestovalo z Německa. Druhá příčka patřila hostům z Ruské federace. Rusové začali po několika letech útlumu přijíždět ve větším počtu již na konci loňského roku. Za první čtvrtletí se jejich počet zvýšil o 45,3 %. Na vzestupu jsou pak i nadále příjezdy turistů z Koreje a Číny. Podchycení zájmu o naši republiku sledovala na svých letošních dvou cestách do Čínské lidové republiky ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová doprovázena podnikatelskou misí.


Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz