Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Přijďte se podívat do laserových center ...

Přijďte se podívat do laserových center nebo si vyrobit vlastního Igráčka!

08.09.2017: MMR spolu s příjemci dotace představí úspěšné projekty podpořené z evropských fondů. Letos mohou návštěvníci na vlastní oči vidět nejsilnější lasery světa v dolnobřežanských výzkumných centrech HiLASE a Eli BEAMLINES a výrobu slavného panáčka Igráčka v Novém Veselí na Vysočině. Mimo prohlídek běžně nepřístupných vědeckých či výrobních prostor se návštěvníci mohou těšit na zajímavý doprovodný program a řadu atrakcí pro děti.
„Je to skvělá příležitost pro to, aby široká veřejnost mohla na konkrétním projektu vidět, kam putují peníze z evropských fondů. V sobotu 23. září budou moci návštěvníci nahlédnout pod pokličku unikátních výzkumných center a o týden později si vyrobit vlastního Igráčka, jednu z nejznámějších českých hraček. Na obou akcích je čeká bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie, na své si přijdou děti i dospělí,“ přibližuje dny otevřených dveří ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Den otevřených dveří laserových center se koná 23. září souběžně se Svatováclavskými slavnostmi v Dolních Břežanech. Prezentace evropských fondů bude probíhat na nádvoří obecního úřadu, jehož revitalizace byla také jedním z úspěšně realizovaných projektů podpořených evropskými dotacemi. Slavnostní zahájení dne otevřených dveří laserových center začíná v deset hodin. Návštěvnici si budou moci vyzkoušet celou řadu dalších aktivit včetně hraní obřích šachů, proniknutí do virtuální reality či lovení světelných mečů. Pro nejmladší je připravena opičí dráha a malování na obličej.
Na prezentaci evropských fondů se návštěvníci mohou těšit 30. září i v Novém Veselí přímo v areálu firmy EFKO, která vyrábí slavného Igráčka. Součástí doprovodného programu budou zábavné aktivity pro děti a dospělé či přednáška známého cyklisty a paralympionika Jiřího Ježka.
 
Během obou akcí budou probíhat komentované prohlídky a přednášky, na které je  nutné se kvůli omezené kapacitě předem registrovat na adrese www.dotaceeu.cz/dod. Těšíme se na Vaši návštěvu!Plakáty ke stažení níže:

   

Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz