Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Premiér uvedl do úřadu novou ministryni ...

Premiér uvedl do úřadu novou ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou

18.12.2017: Předseda české vlády Andrej Babiš uvedl v pondělí 18.12. 2017 do funkce novou ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou, která od roku 2014 až do října 2017 působila na Ministerstvu pro místní rozvoj jako náměstkyně Sekce regionálního rozvoje.
„Ministerstvo pro místní rozvoj má dvě funkce, a to partnerskou a strategickou. Na jedné straně musí být přirozeným partnerem pro regiony, tedy kraje, města a obce, a na druhou stranu tahounem pro rychlejší výstavbu a investování včetně nastavení čerpání evropských fondů. Zároveň bude nutné Českou republiku připravit na financování ze státního rozpočtu, protože evropské dotace se budou i díky brexitu snižovat,“ uvedla při této příležitosti ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Ministryně Klára Dostálová se chce zasadit také o to, aby se Ministerstvo pro místní rozvoj stalo Ministerstvem veřejného investování. Svůj záměr se bude podle svých slov snažit prosadit i do programového prohlášení Vlády ČR. Mezi její další priority patří navýšení rozpočtu ministerstva, který byl pro příští rok snížen o 65 %, přestože MMR dává 70 % rozpočtu do programového financování a pouze 30 % na provoz.
 
Nová ministryně uvažuje o zřízení samostatné sekce IT, aby s odbornými firmami jednali přímo specialisté. Také chce co nejrychleji předložit k projednávání nový zákon o realitním zprostředkování, který se v minulém volebním období nepodařilo schválit. Tento zákon by měl výrazně upravit činnost realitních makléřů. Neméně významnou prioritou je i zákon o pomoci lidem v bytové nouzi. 

              
              

Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz