Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Odborníci na OECD LEED Fórum jednají v ...

Odborníci na OECD LEED Fórum jednají v Praze o růstu produktivity i ve vztahu ke globalizaci

10.04.2017: V prážském Slovanském domě se koná 13. výroční zasedání OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) LEED Fórum o patrnerství a místním rozvoji. Tématem letošního setkání je růst produktivity, tvorba pracovních míst a inkluze.
Celá řáda odborných seminářů, workshopů a prezentací proběhnou dnes a zítra v rámci setkání OECD LEED Fóra, které dnes zahájil náměstek ministryně pro místní rozvoj Zdeněk Semorád a Mari Kiviniemi, zástupkyně generálního tajemníka organizace OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Mezi hlavními tématy zasedání bude například regionální rozvoj ve vztahu ke globalizaci, posílení productivity, vytváření pracovních míst a začleňování prostřednictvím zaměstnanosti a znalostí či dopady integrovaných přístupů na místní společnost.

OECD LEED Fórum o partnerství a místním rozvoji (dále jen Fórum) je síť odborníků s více než 3500 členy z 65 zemí. Tato síť zahrnuje partnery z veřejné správy, měst, regionálních rozvojových agentur, úřadů práce, vzdělávacích a výzkumných institucí, podnikatelského sektoru a nevládních organizací. Fórum umožňuje členům rozvinout partnerství, sdílet lokální řešení a vytvářet prostor pro lepší řešení problémů v hospodářském rozvoji, zaměstnanosti, dovednostech a sociálním začleňování. Členství je otevřeno všem institucím navrhujícím konkrétní řešení a těm, kteří usilují o podporu místní ekonomiky a rozvoj zaměstnanosti. Dále také zahrnuje možnost využití příruček a manuálů, nebo účast na seminářích, studijních návštěvách a výročních zasedáních Fóra.


Kontakty pro média:
Vilém Frček
Odbor komunikace
E-mail: vilem.frcek@mmr.cz