Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Ministryně Šlechtová v Ústeckém kraji ...

Ministryně Šlechtová v Ústeckém kraji jednala o obnově regionu

20.04.2017: Ministryně Karla Šlechtová strávila dnešní dopoledne v Ústeckém kraji. Po přivítání hejtmanem kraje Oldřichem Bubeníčkem v budově krajského úřadu v Ústí nad Labem proběhlo otevřené jednání s významnými představiteli regionu. Mezi hlavní témata patřil nejen program Restart, ale i projekty Kraje v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), přeshraniční spolupráce, podpora demolic vybydlených budov či místní akční skupiny.
„Chválím Ústecký kraj za předložené projekty v Integrovaném regionálním operačním programu, kdy Kraj předložil projekt v nejvyšší hodnotě, a to celých 288 milionů korun. Skvěle je hodnocena také přeshraniční spolupráce se Saskem, kde nás velmi chválí i saská strana,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a dodala: „Musím také poděkovat za důležitý podnět k zavedení dotací na demolice zchátralých a vybydlených budov, který přišel také právě z Ústeckého kraje a je mezi starosty velmi žádán.“  
 
Zástupce regionu, tedy i členy Regionální stálé konference Ústeckého kraje, členy Zastupitelstva Ústeckého kraje, i starosty obcí a představitele konkrétních místních akčních skupin, zajímal i stav novely stavebního zákona či restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, tedy programu Restart.
 
„V květnu budu na vládu předkládat akční plán v rámci programu Restart, kde budou už konkrétní opatření, která by měla napomoci celkové obnově Ústeckého kraje a zaměstnanosti v regionu,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová.  


      Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz