Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Karla Šlechtová pokračuje v propagaci ...

Karla Šlechtová pokračuje v propagaci České republiky

11.05.2017: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes odlétá s panem prezidentem Milošem Zemanem a s doprovodnou podnikatelskou misí na oficiální cestu do Čínské lidové republiky. Kromě hlavního města Pekingu bude jednat také v Nankingu a Šanghaji. Česká republika touto misí pokračuje v podpoře dobře se rozvíjejícího trhu a v utužování vztahů na poli cestovního ruchu mezi oběma zeměmi.
„Naším hlavním cílem je navázat na úspěšnou dubnovou podnikatelskou misi v provinciích Henan a Junnan,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Během květnové cesty, která se uskuteční v termínu 11. – 18. května, paní ministryně vystoupí 14. května v Pekingu na konferenci „Belt and Road Forum – High-level dialogue“, která se bude zabývat vybudováním Nové hedvábné stezky. Tento ambiciózní čínský plán má posílit vztahy Číny s Evropou. 17. května Karla Šlechtová také promluví na semináři k cestovnímu ruchu a investicím, jenž proběhne v Šanghaji. Tímto navazuje na úspěšná dubnová jednání v provinciích Henan a Junnan zaměřující se na další zvýšení počtu příjezdu čínských turistů do naší republiky.
 
Paní ministryně bude mít též 15. května bilaterální jednání s ministrem cestovního ruchu z CNTA. Kromě výše uvedeného se zúčastní i setkání s panem prezidentem Xi Jinpingem, primátorem Šanghaje panem Ying Yongem a s Feng Zhenglinen ze Sino Czech Aviation CAAC Administrator.


Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz