Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Karla Šlechtová: Sportovně aktivní ...

Karla Šlechtová: Sportovně aktivní senioři si zaslouží dvojnásobné uznání

11.07.2017: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes zahájila Mezinárodní sportovní hry seniorů České republiky – Plzeň 2017.
„Cestovní ruch a regionální rozvoj, které mám ve své gesci, úzce souvisí i se sportem. Je smutným faktem, že se v současné době stále více zapomíná na tělesnou aktivitu jednotlivce, kolektivní sporty a vzájemnou lidskou osobní komunikaci obecně. Proto považuji za nutné opravdu velmi ocenit jedince, kteří namísto trávení volného času u televize dávají přednost cestování, jdou raději do přírody a za sportem. Toto uznání pak dvojnásobně platí pro generaci našich seniorů. Děkuji Radě seniorů ČR a Svazu důchodců ČR za vynikající organizaci a všem přeji sportovní úspěchy. Ve zdravém těle zdravý duch,“ řekla při této slavnostní příležitosti ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Letošní ročník Mezinárodních sportovních her, který pořádá Rada seniorů České republiky a Svaz důchodců České republiky, navazuje na množství regionálních závodů seniorů i na závody na národní úrovni, jež mají v naší zemi mezi sportovními akcemi pro veřejnost stabilní a nezastupitelné místo.
 
Soutěží se v deseti disciplínách formou desetiboje, přičemž se sportovního klání zúčastní patnáct osmičlenných seniorských družstev. Na letošním ročníku se představí také týmy z Maďarska, Německa, Slovenska a Polska, což bude mít jistě pozitivní vliv na zvýšení cestovního ruchu i propagaci naší republiky v zahraničí.


    Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz