Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Hlasujte a zvolte vítěze Vesnice roku ...

Hlasujte a zvolte vítěze Vesnice roku 2017 v kategorii Cena veřejnosti

01.08.2017: Letošní ročník soutěže Vesnice roku, jejímž vyhlašovatelem je ministerstvo pro místní rozvoj, se blíží do finále. Zapojte se i vy a pomocí internetového hlasování, které bylo právě dnes zahájeno, vyberte svou Vesnici roku 2017.

„Vesnice nemusí být nejhezčí jenom svým vzhledem, ale také tím, že vytváří spolu se svým územím a lidmi nejhezčí místo pro bydlení,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Pro své favority může kdokoliv hlasovat na webových stránkách soutěže Vesnice roku     od 1. srpna do 15. září 2017. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Cílem soutěže Vesnice roku, jejímž hlavním vyhlašovatelem je ministerstvo pro místní rozvoj, je povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost programů obnovy jednotlivých vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova, ale také vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.
 
 


Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz