Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2008 > Ministr Čunek uzavřel Dohodu o ...

Ministr Čunek uzavřel Dohodu o spolupráci se Sdružením místních samospráv ČR

20.01.2009: Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek a předseda Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) Jan Pijáček uzavřeli dohodu o spolupráci. Slavnostní podpis se uskutečnil v pondělí 25. srpna v Baťově vile ve Zlíně.

Dohoda upravuje vzájemnou spolupráci mezi ministerstvem a SMS ČR, mimo jiné umožňuje zařadit  Sdružení mezi řádná připomínková místa k návrhům dokumentů předkládaných k projednání vládou. Obě strany se touto dohodou také zavázaly ke spolupráci a vedení konzultací o všech otázkách, které se týkají samostatné i přenesené působnosti obcí.

Ministerstvo pro místní rozvoj je prvním resortem, se kterým SMS ČR uzavřelo dohodu o spolupráci. Této významné události se rovněž zúčastnili Miroslav Kovařík, místopředseda SMS ČR a starosta obce Modrá, spolu s Alenou Hanákovou, členkou rady SMS ČR a starostkou města Vizovice.

Sdružení místních samospráv bylo založeno 31. ledna 2008 v Jihlavě. Sdružuje obce a města po celé ČR a hájí jejich zájmy. Hlavním důvodem vzniku byla pomoc při prosazování spravedlivějšího rozdělování financí a řešení aktuálních problémů, které obce trápí. Důležitou náplní činnosti je i pomoc svým členům při komunikaci s úřady.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Odbor komunikace MMR ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
Tel.: +420 224 861 126
E-mail: tiskove@mmr.cz
Web: http://www.mmr.cz/