Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > 150 milionů korun na komunitní bydlení ...

150 milionů korun na komunitní bydlení pro seniory

06.02.2017: Večerní Televizní noviny (5.2.) na TV Nova se věnovaly komunitnímu bydlení pro seniory. Nechybí ani komentář ministryně Šlechtové.
Petra Svoboda, moderátor: 150 milionů korun. Tolik dá Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj, důchodcům.

Petr Suchoň, moderátor: Takovou částku ukrojila ze svého rozpočtu na výstavbu komunitních domů pro seniory, a to hlavně pro ty, kteří jsou sice zdraví, ale osamělí – bez příbuzných.

Petra Svoboda, moderátor: Ministryně tak chce vyřešit alarmující nedostatek míst v domovech pro seniory, kterých je u nás skoro 3 miliony.

Paní Běla, důchodkyně z Dolního Slivna: Je mi 64, jsem důchodkyně. Je tady plno starých paní, které jsou samy v celém domě. Těžko si topí a nakupují. Sama sousedce přinesu nákup. Jsem všema deseti pro stavbu toho nového domu.

Nikol Kudrnáčová, reportér: Jak paní Běla, tak ostatní senioři z Dolního Slivna měli štěstí: Jejich starosta zažádal o dotace na byty v komunitních domech pro seniory.

Luboš Rambousek, starosta obce Dolní Slivno, SNK-DS: Rozhodli jsme se, že uděláme něco pro seniory. Pro takové typy důchodců, kteří jsou nějakým způsobem soběstační, ale už potřebují nějakou pomoc, chceme vybudovat 6 bytů. Nájem může být kolem 2 tisíc korun.

Nikol Kudrnáčová, reportér: Tak jako v Dolním Slivně ve Středočeském kraji se senioři mohou radovat i v ostatních krajích, kde budou komunitní domy vybudovány. Dohromady bude s dotací Ministerstva pro místní rozvoj vystavěno 334 bytů za 150 milionů korun. Nejvíc na důchodce myslí v Moravskoslezském kraji, kde jich vznikne 132, a to za 76 milionů korun.

Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj, hnutí ANO: To budou senioři, kteří nejsou nemocní, ale žijí sami. Nabízíme jim možnosti získat byt v bytovém domě.

Nikol Kudrnáčová, reportér: Komunitní domy by tak měly sloužit hlavně těm seniorům, kteří nemají své blízké – a nemá se o ně kdo postarat.

Kategorie:

Články